Історія України

Історія нашої держави сягає своїм корінням сивої давнини. Невелика кількість народів та держав у світі можуть посперечатися з Україною своєю минувшиною. Людство на території України з в’явилося близько 1 млн. років тому, і від тоді починається наша історія, оскільки «історія – це про людей у минулому».  Українська Історія знає великі цивілізації: як Трипільська, Скіфська,  державних діячів світового масштабу таких як – Ярослав Мудрий, Богдан Хмельницький, та діячів культури – Юрій Дрогобич,  Іван Франко та інші.

За часів Російської, Австро-Угорської  та Радянської імперій Україні відводилася роль «меншого брата», з Москви та Відню нам диктували свої погляди на Українську Історію. Покоління українців виховувалися на «шкідливій» для національної свідомості історії, яка формувала в українців комплекс меншовартості, наслідки якого бачимо до сих пір. Навіть саму назву «Україна» імперські теорії польських та російських істориків  визначали як – «окраїна, земля з краю» польських чи російських земель. Хоча, ще Борис Грінченко у своєму «Словнику Української Мови» – дає доволі логічне та зрозуміле поняття назві нашої Землі – «країна», назва Україна має схожу етимологію з грецьким словом «Ойкумена» – заселена територія. Цікаво, чому  давні елліни не називали свою Батьківщину – окраїною Персидської імперії, землею біля Азії?

Ще Володимир Винниченко казав, що «Історію України неможливо читати без брому» (бром – заспокійливий засіб). Як бачимо, що навіть така неординарна особистість як В. Винниченко зазнавав впливу тогочасної культурної традиції. Якщо почитати будь-який радянський чи пострадянський підручник, дійсно може здатися, що українці – це жалюгідний, безхарактерний народ, і в більш сентиментальних читачів можуть навіть виступити сльози.

Отже, потрібно відійти від застарілих імперських стереотипів, необхіднь позбутися комплексу меншовартості, який заважає українській нації заявити про себе на весь світ. Наша з Вами мета відійти від імперських штампів,  і нарешті написати саме не польську, не російську, а саме Українську Історію України.

Залишити відповідь